Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki w Mikołowie (maturzystka z 1988 roku). W 1994 roku ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach – Wydział Nauk Społecznych – kierunek Politologia otrzymując tytuł magistra politologii ze specjalnością dziennikarską.
21 października uzyskując 373 głosy zostałam ponownie wybrana do Rady Miejskiej Mikołowa z ugrupowania OKS (Obywatelski Komitet Samorządowy). Z uwagi na to, że 21 listopada 2018 roku zostałam powołana przez burmistrza Mikołowa Stanisława Piechulę na drugiego zastępcę burmistrza miasta, musiałam zrzec się mandatu radnego.
Bycie zastępcą burmistrza to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Możliwość pracy dla Mikołowa i jego mieszkańców, w jeszcze większym zakresie niż do tej pory, to dla mnie kolejne wyzwanie. Będę się starała wypełniać swoje obowiązki najlepiej jak potrafię, rzetelnie i uczciwie. Zapewnienie dalszego komfortu życia mieszkańcom Mikołowa będzie dla mnie priorytetem.
A czym zajmowałam się wcześniej?
24 lata pracowałam jako dziennikarka w miesięczniku „Gazeta Mikołowska”; przez 8 lat prowadziłam miesięcznik „Gazeta Wyrska”; 10 lat pełniłam funkcję redaktora naczelnego miesięcznika „Wicie” wydawanego w Gminie Wyry.
W 2014 zostałam wybrana radną Rady Miejskiej Mikołowa z listy KWW Dla Gminy i Powiatu; reprezentowałam okręg wyborczy nr 3 – osiedle J. Kochanowskiego.
W Radzie Miejskiej byłam przewodniczącą Komisji nr 6 ds. Społecznych; członkiem Komisji nr 7 ds. Kultury, Sportu, Informacji i Promocji. Działalność samorządowa jest dla mnie ogromnym zaszczytem i wyzwaniem, któremu, mam nadzieję, uda mi się sprostać.
Od zawsze jestem bardzo zaangażowana w życie miasta i mieszkańców. Przez 12 lat byłam związana z Zarządem Miejskim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej – ostatnio pełniąc funkcję wiceprezesa.
Od lat współpracuję z Fundacją Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Trzykrotnie brałam udział w projekcie Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej występując w chórze dziennikarzy wraz z małymi pacjentami śląskich ośrodków onkologii dziecięcej, lekarzami i pielęgniarkami bez szpitalnych fartuchów oraz rodziców małych pacjentów. Za zaangażowanie zostałam nagrodzona bardzo dla mnie cenną statuetką – Przyjaciel Fundacji Iskierka na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.
W 2015 roku złożyłam jeden z 21 projektów ogólnomiejskich do pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Mikołowie. Głosowanie zakończyło się sukcesem, bo w lutym 2016 roku, projekt mojego autorstwa „Rodzinna Dolina” wygrał otrzymując największą liczbę głosów – 1072, spośród 58 wszystkich złożonych projektów lokalnych i ogólnomiejskich.
W 2018 roku złożyłam do IV edycji Budżetu Obywatelskiego projekt lokalny „Osiedlowy Plac Sportowy”. Wygrał zdobywając 329 głosów.
W 2016 roku zajęłam II miejsce w plebiscycie na „Najlepszego radnego Mikołowa” ogłoszonego przez „Dziennik Zachodni”.
Mówią o mnie wieczna optymistka, której uśmiech nawet w deszczowe dni nie schodzi z twarzy. Entuzjastka, ciągle w biegu.
Ani na chwilę nie zwalniam tempa, wciąż podejmując nowe wyzwania. Realizuję szereg projektów bo głowę mam ciągle pełną pomysłów.
Angażuję do wspólnego działania:
- seniorów (zbiórka nakrętek dla chorych, pomoc dzieciom ze świetlicy środowiskowej, pomoc małym pacjentom oddziałów onkologicznych),
- rodziców (3 lata byłam Przewodniczącą Rady Rodziców Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Mikołowie),
- dzieci (jestem koordynatorką akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”),
- mieszkańców (dwie kadencje w latach 2009-2015 była członkiem Rady Nadzorczej Mikołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – pełniąc funkcję sekretarza). Ponownie zostałam wybrana do Rady Nadzorczej w 2018 roku, pełniąc funkcję zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Z uwagi na objęcie stanowiska zastępcy burmistrza złożyłam rezygnację z członka RN.
Popieram wszelkie działania, prowadzące do poprawy warunków życia mieszkańców Mikołowa, jak również rozwoju gospodarczego miasta oraz jego promocji.
Z radością obserwuję aktywność mikołowskich seniorów, którzy stają się coraz silniejszą grupą społeczną. Kreatywni, otwarci na nowe wyznawania, zaangażowani w wiele projektów. Zadaniem moim jako samorządowca jest umożliwiać seniorom ich realizację, dlatego wspieram różnego rodzaju działania, które pokazują, jak ważną i potrzebną są grupą społeczną. Z ochotą i ogromną przyjemnością włączam się w budowaniu udanego dialogu międzypokoleniowego.
Moje motto – Tyle w życiu mamy ile z siebie damy.
A co w wolnym czasie?
Staram się go nie marnować. Jeżdżę na rolkach z synem, pływam, gram w badmintona, podróżuję to tu – to tam, wypoczywam.
Ponadto interesuję się zagadnieniami z zakresu socjologii i psychologii.