Iwona Spychała-Długosz

Iwona Spychała-Długosz
ZASTĘPCA BUMISTRZA MIKOŁOWA
Przejdź do treści
Walizka edukacyjna już przekazana

Wczoraj wspólnie z burmistrzem miałam przyjemność na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztofa Skowrona, przekazać zakupioną przez Urząd Miasta walizkę edukacyjną. Dzięki niej mundurowi zajmujący się na co dzień profilaktyką, będą edukować nauczycieli, rodziców oraz opiekunów w zakresie zwiększenia ich świadomości na temat problemu jakim jest zażywanie przez młodych ludzi narkotyków.
W kuferku znajdują się atrapy środków odurzających oraz przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół podstawowych, którzy jako pierwsi mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem nowego narzędzia edukacyjnego.
Już w najbliższym czasie mikołowski profilaktyk sierż. szt. Artur Ceran, przeprowadzi pierwsze zajęcia z wykorzystaniem walizki. Dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych najbliższych.
Foto. Klaudia Kempa (KPP)
Majówka na PUMPTRACK

27 kwietnia odbędzie się "Majówka na PUMPTRACK", z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, które odbędą się w godzinach 10-16. Miejsce: ul. Grażyńskiego, obok Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego Orlik. W tym dniu przewidziano: pokazy jazdy po pumptracku, pokazy trialu na rowerze, otwarte warsztaty z jazdy po pumptracku z instruktorami Silesian MTB Academy, warsztaty pierwszej pomocy, mini strefa gastro-chillout oraz mini zawody z symbolicznymi nagrodami, które rozegrane zostaną w 4 kategoriach wiekowych.
Wiosennie w ogrodzie

Z okazji dnia Leśnika i Drzewiarza w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mokrem odbyło się wspólne sadzenie drzew. Inicjatywa została
zapoczątkowana rok temu, a wzięli w niej udział wszyscy ci którzy
chcieli - od dorosłych po przedszkolaki. Mam nadzieję, że za kilka lat
będziemy podziwiali co wyrosło z "naszych" grabów, lip, modrzewi. Pogoda dopisała - cóż trzeba było więcej
Zapraszam na Radiozlot

Członkowie Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców (MKK) SP9PKS po prostu mnie oczarowali. Realizują swoją pasję, zarażają nią innych a na dodatek ma z nimi wspólny plan niespodzianek na 800-lecia Mikołowa. Z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą wręczyłam zakupiony z miejskich środków namiot. Panowie czekali na niego... wiele lat.
W imieniu swoim i (MKK) SP9PKS zapraszam na fajną imprezę - VI Radiozlot 28 kwietnia na Sośniej Górze.
Z myślą o seniorach

Klub Seniora  SPA Senior, w ramach lokalnego miejsca spotkań społeczności lokalnej, został otwarty 29 marca na os. Mickiewicza 12 w Mikołowie. W klubie będą się odbywały bezpłatne zajęcia m.in. gimnastyka, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzieła. W dni robocze jest czynny od godz. 9 do 17. Placówka  powstała z inicjatywy Fundacji Zakątek Pokoleń z dofinansowaniem z funduszy Unii Europejskiej. Partnerami projektu są: mikołowskie instytucje: Urząd Miasta, Rada Seniorów, MOPS, CIS i Fundacja ULICA.
Wizyta studyjna w Rybniku

Wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą oraz głównym specjalistą ds. polityki senioralnej UM
Sabiną Grzywok 28 marca odbyłam wizytę studyjną do Dziennego Domu Pomocy „Senior+" oraz Klubu Seniora + w Rybniku. Chcieliśmy bliżej zobaczyć wspomniane miejsca, aby poznać ich sposób funkcjonowania oraz ofertę.
Mieszkańcy Rybnika w wieku 60+ mogą skorzystać z oferty bezpłatnych zajęć w Klubie Senior +, który prowadzony jest przez „Superfundację " ,natomiast pomoc w formie usług opiekuńczych jest świadczona w Dziennym Domu Pomocy – "Senior+", który prowadzi Fundacja „Byle do Wiosny".
Budynek został zaadoptowany na potrzeby osób starszych dzięki środkom pozyskanym w pierwszej edycji konkursu w ramach rządowego programu „Senior-Wigor”.
Samorządy mogą otrzymać wsparcie na tworzenie placówek typu „Senior+”  stąd Mikołów „podgląda” rozwiązania w innych miastach, aby może w przyszłości zastosować je u siebie.
Innowacyjne rozwiązania

Dwa dni pełne specjalistycznych wykładów i inspirujących seminariów w gronie doświadczonych ekspertów i wystawców – wszystko to czekało na uczestników  7. edycji konferencji Nowoczesny Dyrektor. 25-26 marca do Jachranki nad Zalewem Zegrzyńskim zjechało ponad 500 uczestników. Miałam przyjemność być jednym z nich.
Wydarzenie było przestrzenią do dyskusji i wymiany doświadczeń dyrektorów szkół oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski. Było to dla mnie doskonałą okazja, by przekonać się, że umiejętne zarządzanie z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi w obszarze edukacji podnosi efekty pracy oraz po prostu ułatwia codzienne obowiązki managerów placówek.
Pracownicy pomogą

26 marca (wtorek) w godz. od 9-13 w mikołowskim Urzędzie Miasta pracownicy Urzędu Skarbowego będą służyć pomocą w elektronicznym wysyłaniu zeznań rocznych za 2018 rok. Ponadto omówią zasady przesyłania zeznań poprzez nową usługę Twój e-PIT. By skorzystać z bezpłatnej pomocy należy przynieść ze sobą zeznanie PIT za rok 2017 oraz 2018 r.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Dla tych, którzy szukają wsparcia

W Mikołowie przy ul. Kolejowej 2, pokój 17 został otwarty Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Świadkom. Jest czynny w środy w godz. 9.00 – 13.00. Ośrodek swoją główną siedzibę ma w Tychach przy ul. Barona 30, pokój 307 i 316, czynny jest w: poniedziałek: 8-16, wtorek: 8-16, środa 13-20, czwartek 8-15, piątek: 8-15, sobota: 8-12. Telefon do Ośrodka: 574 091361. Dyżur telefoniczny: 574 062 401 czynny całą dobę, oprócz godzin pracy Ośrodka, e-mail: tychy@exbono.pl, www.exbono.pl
Sesja Rady Miasta

VII sesja Rady Miasta odbędzie się 19 marca w Białym Domku, rozpoczęcie o godz. 17. Tematem wiodącym będzie omówienie przygotowań do obchodów 800-lecia Mikołowa oraz procedury ustanowienia herbu Mikołowa.
Zmiana w Paniowach

Ostatnie wybory sołtysa miały miejsce 7 marca w Paniowach. Nowym gospodarzem sołectwa został Jan Gaura. Poza tym do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Michał Kurpas, Bernard Pyka, Adrian Garcorz, Bernard Mryka, Bożena Mrozek, Jolanta Szlauer, Tadeusz Jagła, Paweł Gurst, Marcin Kurpas. Serdecznie gratuluję wybranym!
Foto. Bogusław Jastrzębski
Nowy gospodarz w Mokrem

Sławomir Fudala został wybrany nowym sołtysem w Mokrem. Podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się 4 marca powołano też nową Radę Sołecką w składzie: Mateusz Kurpanik, Roman Hanus, Artur Mura, Iwona Karamuz, Michał Szwerthalter, Ewa Chmielorz, Jarosław Majewski, Tadeusz Skoworodko, Jarosław Konowski. Wybranym składam serdeczne gratulacje!
Foto. Bogusław Jastrzębski
Jeden kandydat także w Borowej Wsi

Kazimierz Pruszydło ponownie został wybrany na sołtysa Borowej Wsi. Był jedynym zgłoszonym przez mieszkańców kandydatem. Wybory odbyły się 1 marca w sołtysówce. Wybrana została także dziewięcioosobowa Rada Sołecka w składzie: Andrzej Sukiennik, Janusz Sordyl, Tomasz Nieroba, Paweł Mrózek, Bogumił Dyga, Antoni Brożek, Tomasz Berliński, Grzegorz Matula, Marek Wieczorke,
Nowo wybranym serdecznie gratuluję!
Foto. Bogusław Jastrzębski
O kotkach małych i dużych

26 i 27 lutego odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej "Kociolandia” czyli spotkania zorganizowanego dla przedszkolaków o... kotach i... kotkach. A co ja tam robiłam? Czytałam dzieciaczkom o ... "Pudełku pełnym kotów" Barbary Gawryluk. Spotkanie prowadziła niestrudzona w realizowaniu kolejnych pomysłów Agnieszka Wróbel (na zdjęciu). Za foto dziękuję pięknie Andrzej Fijałkowski.
Sołtys w Bujakowie wybrany

Pan Andrzej Sobota został ponownie wybrany sołtysem w Bujakowie. Nastąpiło to 27 lutego podczas zebrania w sołectwie. Natomiast skład nowej Rady Sołeckiej przedstawia się następująco: Andrzej Sosna, Agnieszka Fiola, Małgorzata Francug, Dorota Rożek, Beata Sosna, Mateusz Marek, Łukasz Magdziorz, Józef Papkala, Krzysztof Bojdoł. Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję wyboru.
Foto. Bogusław Jastrzębski
Mamy nowego-starego sołtysa

25 lutego w Śmiłowicach podczas zebrania sołeckiego został wybrany nowy sołtys. Ponownie mieszkańcy zaufali Panu Józefowi Świerczynie, który ma 106 oddanych głosów otrzymał 105.
Natomiast do Rady Sołeckiej zostali wybrani: Krystyna Kołodziejczyk, Stefan Gierlotka, Roman Kołodziej, Alina Kalisz-Dunia, Bogdan Kolarczyk, Dorota Majowska, Mirosław Orzechowski, Mieczysław Pełka i Mariusz Babiec.
Wszystkim serdecznie gratuluję!
Foto. Bogusław Jastrzębski
Zimowiska czas zacząć

Kto z Państwa jeszcze nie zaplanował ferii zimowych dla swojej pociechy może skorzystać z poniższej oferty. A jest w czym wybierać. W Mikołowie na pewno się dzieje.
Wystarczy zareagować!

Apelujemy o czujność i sygnały o osobach bezdomnych na terenie naszej gminy.
Informacje prosimy przekazywać do: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 2 w Mikołowie, tel. 323242691 (pon. w godz. 7.30-17.00, wt., śr., czw. w godz. 7.30 do 15.30, pt. w godz. od 7.30 do 14.00), po godzinach pracy MOPS w Mikołowie Straż Miejska – tel. 986 a po godz. 22.00 Policja – tel. 997 i 112.
Osoby potrzebujące schronienia mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mikołowie, gdzie w razie potrzeby otrzymają skierowanie do placówki dla osób bezdomnych, ale skierowanie do ośrodka wsparcia, gdzie mogą otrzymać jeden gorący posiłek.
Chwila zadumy

19 stycznia odbył się w Mikołowie marsz ku pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zanim jednak nastąpił w Bazylice św. Wojciecha odbyła się msza św. ku jedności i w intencji Ojczyzny. Po niej mieszkańcy przeszli na rynek gdzie na specjalnie przygotowanym miejscu w kształcie serca można było postawić płonące znicze. Szefowa sztabu WOŚP Barbara Bogdanowicz odczytała list skierowany przez samorządowców Mikołowa  do mieszkańców Gdańska. Na zakończenie zabrzmiały utwory „Sound od silence” oraz „Dziwny jest ten świat”.
Nowa inicjatywa Rady Seniorów
"Porozmawiajmy przy kawie o nas- seniorach" to nowa inicjatywa Rady Seniorów  w Mikołowie. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbędzie się 23 stycznia o godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematem spotkania jest szeroko  pojmowane bezpieczeństwo osób starszych.
Uczcijmy pamięć Prezydenta Gdańska

Z uwagi na ogłoszenie żałoby narodowej w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, manifestując przeciwko nienawiści i przemocy w sobotę 19 stycznia o godz.18.00 w Bazylice św. Wojciecha odbędzie się msza św. ku jedności i za ojczyznę. Bezpośrednio po mszy (około godziny 19:00) nastąpi przemarsz w milczeniu, ze świecami w stronę mikołowskiego rynku. Na rynku zostanie odczytany list kondolencyjny, który zostanie wysłany do Gdańska. Uczcimy również pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy.
Podzieliliśmy się opłatkiem

17 grudnia w MDK Rada Seniorów zorganizowała wigilię. Zanik jednak odbyła się część oficjalna, swoje umiejętności  zaprezentowały dzieci z  Przedszkola nr 2 występując z jasełkami. Wszystkich obecnych powitała Przewodnicząca Rady Seniorów Dorota Podlodowska-Graczyńska. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólna kolacja wigilijna. Dobrze było porozmawiać z seniorami., aktywnymi  To oni na co dzień są bardzo aktywni, zarażają swoją energią i entuzjazmem.
Ze świąteczną wizytą

Przedświąteczna wizyta dzieci z Przedszkola nr 9 im. Królewny Śnieżki w Urzędzie Miasta była dla nas bardzo miłym akcentem. Na chwilę wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą oderwałam się od pracy. Dzieci złożyły nam piękne życzenia, podarowały samodzielnie udekorowane pierniczki, zaśpiewały zimowe piosenki i obdarowały nas upominkami. Burmistrz także przygotował dla pociech prezent – karty do gry z wizerunkiem Mikołowa.  To był niezapomniany poranek.

Specjalny dzień

13 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, odbył się Dzień Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem był  Rafał Kwapuliński główny specjalista ds. Osób z Niepełnosprawnościami UM Mikołów wraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 2.

Palce lizać

Nie ma nic piękniejszego niż przedświąteczna atmosfera. Taka była w Przedszkolu nr 9 im. Królewny Śnieżki w Mikołowie podczas dzisiejszego dekorowania pierniczków. Jak co roku nie mogłam się oprzeć i wspólnie z dziećmi podjadałam orzeszki, złote kuleczki oraz czekoladowe gwiazdki. Lukier też był pyszny!!! Podczas pracy panie Lidia Seroka i Bożena Płaza opowiadały "Biedronkom" o świątecznych tradycjach.
I stało się!!

Mikołów po raz pierwszy znajduje się na kolekcjonerskiej karcie 27 Finału WOŚP!! Kartę będzie można licytować 13 stycznia 2019 roku na naszym rynku!!! Kolejne z 200 kart z wizerunkiem Mikołowa będzie licytowanych w całej Polsce. Pomysłodawcą jest mikołowianin, kolekcjoner Bartłomiej Kowal - gratuluję pomysłu!!
Gdy dzieci chorują

Katar, kaszel, gorączka u dziecka - to stres u rodziców. Żłobki, przedszkola, szkoły to miejsca, w których zarazki rozprzestrzeniają się błyskawicznie. Kiedy nasza pociecha zaczyna chorować, pomyślmy nie tylko o sobie, a o innych!!!
Czynią dobro

Fantastycznych ludzi, na dodatek o wielkim sercu, w Mikołowie nie brakuje. 7 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala Wolontariusza oraz Dobroczyńcy Roku 2018. Organizatorem imprezy było Centrum Społecznego Rozwoju wraz z Biurem Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.
Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy otrzymali statuetki. Jesteście przykładem, że dobro które dajecie zawsze wraca!!!
Święty Mikołaj w Powrocie

6 grudnia w siedzibie „Powrotu” odbyło się spotkanie dzieci, młodzieży i dorosłych ze Św. Mikołajem. Zadanie zorganizowała społeczność Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, prowadzonego przez Michała Rosę i Wiktora Raduckiego. Uczestników spotkania, w tym gości, a szczególnie gorąco najmłodszych, przywitali Tadeusz Rosa oraz Katarzyna Gembara. Obdarowanych zostało 120 dzieci i młodzieży do 18 roku życia ze Stowarzyszenia, Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego, grupy AL-ANON dla współuzależnionych.
Świąteczny klimat

W Urzędzie Miasta zrobiło się świątecznie. Podobnie na rynku oraz w innych częściach naszego miasta. Cieszy oko m.in. pędzący renifer na Placu Karpeckiego, świetlna fontanna przed Białym Domkiem oraz lampki rozświetlające Pasaż Jesionowy.

Nowy sztandar dla jubilatki

Najmłodsza mikołowska Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki czyli  Dziesiątka otrzymała nowy sztandar. Uroczystość odbyła się 23 listopada i była najważniejszym momentem obchodów 30-lecia szkoły. Poprzedziła ją msza święta w Bazylice św. Wojciecha, potem akademia w murach szkoły.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej

20 listopada odbyła się pierwsze sesja Rady Miejskiej oraz ślubowanie burmistrza. Na sesji ślubowanie złożyli także wszyscy radni.
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."
Ponadto wybrano Przewodniczącą oraz Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącą została Katarzyna Syryjczyk-Słomska, a Wiceprzewodniczącymi Remigiusz Kuś oraz Michał Rupik.  
Gratuluję wszystkim Radnym mając nadzieję, na bardzo dobrą współpracę.  

Żywność ekologiczna, lokalna i tradycyjna

Cztery lata temu – 8 listopada przy ul. Kościuszki w Kamionce ruszyło Eko Bio Organic Centrum, czyli największe w Polsce ekotargowisko. To Sonia Kmiecik i jej brat Bogdan Smolorz  zaprosili do współpracy producentów produktów ekologicznych. Tutaj znalazło swoje miejsce kilkudziesięciu wystawców, przetwórców i rolników produktów certyfikowanych oraz naturalnych.
100-lecie niepodległości

W mikołowskich przedszkolach i  szkołach 9 listopada rozpoczęły się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyły się uroczyste akademie,  a punktualnie o godz. 11.11 wszyscy odśpiewali hymn państwowy.  W całej Polsce  wykonano go w ponad 16 tys. szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Miałam przyjemność uczestniczyć w uroczystościach w  Przedszkolu nr 9 im. Królewny Śnieżki oraz  w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka.
Klucze do bram miasta

19 października wspólnie z burmistrzem Stanisławem Piechulą, wiceburmistrzem Mateuszem Handlem miałam  przyjemność uczestniczyć w IV Mikołowskim Dniu Seniora w Miejskim Domu Kultury. Dostąpiłam zaszczytu przekazania członkom Rady Seniorów  symbolicznego klucza do bram miasta oraz wręczenia podziękowań przyjaciołom seniorów.
Filmowa przygoda nagrodzona

W grupie „Jagódki” Przedszkola nr 8  im. Czerwonego Kapturka są czterej śmiałkowie, którzy wzięli udział w nagraniu mojego filmiku promującego lokalny projekt Budżetu Obywatelskiego - Osiedlowy Plac Sportowy na os. Kochanowskiego.
Urodziny Kubusia Puchatka

Świętowałam w Miejskiej Bibliotece Publicznej razem z dzieciakami. Przedszkolacy z łatwością odgadli zagadki, które dla nich przygotowałam. Obiecuję - następnym razem będą trudniejsze!!
Wygraliśmy RAZEM!!!

Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos na projekt lokalny L6/1 Osiedlowy Plac Sportowy złożony w Budżecie Obywatelskim Mikołowa.
WYGRALIŚMY!!!
329 głosów to nasz Wielki, Wspólny sukces!!!
Radość moja jest ogromna, a Wy jesteście jej częścią!!
Optymistki w a(u)kcji debatują

Owocowa sałatka przygotowana przez grupę Misie pod okiem pań Przedszkola nr 2 im Kubusia Puchatka w Mikołowie była nie tylko pyszna i zdrowa, ale skutecznie pobudziła nas do myślenia!!!
Optymistki nie próżnują i po sukcesie aukcji "Dla Milenki" szykują kolejny pomysł!! Działamy!
Dzień Głośnego Czytania

28 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie, odbyła się impreza z okazji Dnia Głośnego Czytania.  Uczniowie sześciu klas mikołowskich szkół z zapartym tchem słuchali fragmentów książek, które dla nich czytałam w doborowym towarzystwie: dyrektor biblioteki i sekretarza miasta.  Fajny czas spędzony pożytecznie.
Szanowni Mikołowianie!

Przez 4 lata pełniłam funkcję Radnej Miasta Mikołowa. Aż trudno uwierzyć, że czas tak szybko minął. Mam nadzieję, że nie tylko godnie Państwa reprezentowałam, ale przede wszystkim uważnie słuchałam tego co do mnie mówicie! Efekty rozmów i swojej pracy na bieżąco publikowałam na www.spychala-dlugosz.pl. Strona jest moim dorobkiem!!

W najbliższych wyborach będę kandydowała z OKRĘGU NR 1 z listy Obywatelskiego Komitetu Samorządowego (OKS). Wybrałam tę drużynę ponieważ „Łączy nas Mikołów”!!

Jestem optymistą, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych do zrobienia, chętnie angażuję się w różnego typu projekty i akcje. Ludzi z pasją, pomysłami, radością tworzenia, a do tego zawsze uśmiechniętych połączył właśnie OKS.
Totalne szaleństwo

To co działo się na os. Kochanowskiego było mega szaleństwem!!!

Z dziennikarską wizytą

Od dłuższego czasu organizuję w siedzibie „Gazety Mikołowskiej”, gdzie pracuję, spotkania z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych.
Chwyciliśmy się za ręce

Doroczny finał kampanii społecznej Łańcuch Czystych Serc, której XV edycja odbyła się 11 września już za nami.
Dni Mikołowa 2018

Prawdziwe tłumy, wspaniała publiczność - taki moment trzeba uwiecznić!!! Artyści zachwyceni atmosferą, jaka panuje w Mikołowie. Jest moc!!!
Energia i radość – Holi Festiwal

Festiwal Kolorów to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez setki ludzi różnokolorowych proszków. Po raz pierwszy zagościł w Mikołowie.
Gospodarze się spisali  

25 sierpnia miały miejsce dożynki w  Bujakowie.  Gospodarze sołectwa zaskoczyli przybyłych gości. Swoje posesje przystroili i udekorowali snopkami siana, kolbami kukurydzy, kwiatami, owocami, a także różnymi scenkami rodzajowymi.
Święto plonów

18 sierpnia odbyły się w Śmiłowicach  dożynki.  Święto plonów rozpoczęło się o godz. 16.30 od uroczystej mszy świętej w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej.
Gmina Przyjazna Seniorom

Podczas I Mikołowskiego Przeglądu Twórczości Senioralnej - SENIORmania, w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie, odbyła się inauguracja mikołowskiej edycji Karty Seniora.
Nas nie będzie, a drzewa pozostaną

– Jest coś takiego w Bujakowie, że go niechętnie opuszczam. Dlatego postanowiłem wybudować tutaj dom. Cenię Bujaków i jego niezwykłą atmosferę, którą tworzą mieszkańcy. Są dumni ze swojej małej ojczyzny, twardzi i mocno stąpający po ziemi – mówił wieloletni radny Stanisław Michalski, który zmarł 29 stycznia 2016 roku.
Wróć do spisu treści